תרבות

גבורת ההתמדה

כולנו מרגישים בכל "הותר לפרסום" שממש נאכל חצי בשרנו. אנו חשים כאב עמוק, חודר וצורב כי באמת נפש אחת אנחנו, "כל הנפש הבאה ליעקב מצרימה", נפש אחת מרגישה ואוהבת.
את יכולת ההתמדה, את עוז הרצון והנחישות אפשר לינוק רק מהכרה בצדקת הדרך, רק מאמונה בצדקת דרכנו ומאמונה בריבונו של עולם שבחר בנו מכל העמים להילחם על הטוב נגד הרע.

קרא עוד »

מישראליות ליהדות

שלא נתבלבל לרגע: לא במקרה הם נלחמים בנו, אפילו כאלו מהם שאין להם שום גבול יבשתי איתנו, כדוגמת אירן והחותים בתימן, זאת משום שהרשע העולמי ומחזיקיו, חשים שאנו העם הטוב, עם של חיים, עם של אמונה בקב"ה אלוקי ישראל. הם יודעים היטב שהם ואנחנו לא יכולים לחיות באותו עולם, משום שכל זמן שאנו מעמידים מדינה של טוב, של מוסר וצדק, אנו לא מאפשרים להם להשתלט על התרבות העולמית. האינסטינקט שלהם צודק.

קרא עוד »

"צעד קטן לאדם צעד גדול לאנושות": למה עזבתי את פרטנר  

הקריאה הנרגשת מלפני 53 שנים מפיו של ניל ארמסטרונג, רגע לפני דריכת כף רגלו של האדם בפעם הראשונה על הירח, הפכה להיות מודל לחיקוי למהפכנים וחדשנים רבים במגוון תחומים בדורות הבאים. כיום הקריאה הזו נכונה מתמיד.

קרא עוד »

כנגד 4 ימניים פועל השמאל

אחד אדיש, אחד ערכי, אחד תמים, ואחד ספקן שיודע רק לשאול
האדיש מה הוא אומר?
-המצב לא כזה גרוע. אולי בעצם כן, אבל אני עסוק. עבודה, לימודים, ילדים, נכדים.

קרא עוד »

יום הדין של התקשורת הישראלית

יש תקופות וזמנים מכוננים בחיי עם, שבהם מתגלות תופעות במלוא הדרן או בשפל ניוולן. לצערי, התקשורת הישראלית הציבורית הממומנת מכספי הציבור, המכונה התאגיד הציבורי, נמצאת ברגע מכונן של גילוי מערומיה ושקריותה.

קרא עוד »

מחקרים מוכיחים

האם הסכמנו להשתתף בניסוי על החיים שלנו שאינו מבוסס על שום מחקר? מי בדיוק מוכן לקחת אחראיות על ההשלכות הנוראיות של תוצאות הניסוי בעוד דור שניים?

קרא עוד »