דת ומדינה

מישראליות ליהדות

שלא נתבלבל לרגע: לא במקרה הם נלחמים בנו, אפילו כאלו מהם שאין להם שום גבול יבשתי איתנו, כדוגמת אירן והחותים בתימן, זאת משום שהרשע העולמי ומחזיקיו, חשים שאנו העם הטוב, עם של חיים, עם של אמונה בקב"ה אלוקי ישראל. הם יודעים היטב שהם ואנחנו לא יכולים לחיות באותו עולם, משום שכל זמן שאנו מעמידים מדינה של טוב, של מוסר וצדק, אנו לא מאפשרים להם להשתלט על התרבות העולמית. האינסטינקט שלהם צודק.

קרא עוד »

עם חופשי בארצו מ'שטראוס'

'תרבות עברית חדשה בארץ ישראל'. כך הגדירה עצמה הציונות בראשית דרכה, או ליתר דיוק כך הגדירו הסופרים בוגרי ההשכלה האירופאית, זו שבאה לייסד כאן תרבות חופשית נאורה מתוך ערכי שוויון, סובלנות וכבוד הדדי. מאוחר יותר זה נקרא הומניזם, דמוקרטיה ופלורליזם. המשותף לכל השמות הוא שמדובר בתרבות חילונית כפרנית שאינה יונקת מאמונת ישראל, מסורתו ומורשתו ואינה מחוברת אליה.

קרא עוד »

אתם צודקים – לא באנו להיות עם חופשי בארצנו

לכן, בימים אלו, אנו קוראים לדגל, לשוב אל מסורת אבותינו בארץ אבותינו. לא באנו להיות עם חופשי, מתורה, ממסורת ומיהדות. באנו להיות עם קדוש, שמקים מדינה חזקה, מתקדמת, מפותחת – ומעל הכל יהודית. מדינה עצמאית שמהווה מגדל אור מוסרי ורוחני לעולם כולו

קרא עוד »

שיעבוד מצרים אז והיום

יש הטוענים שבימינו, אנו מרגישים את החופש, שעבוד מצרים לא רלוונטי. המאבק בעד ונגד ה'טרלול הפרוגרסיבי' לא פוגש אותנו ביום יום ולא משפיע עלינו.

קרא עוד »

המלחמה ברפורמה מדגישה את הצורך להמשיך

המאבק הפרוע ברפורמה למול הניסיונות להידברות, רק מחזק את האמונה שאנו בדרך הנכונה. אל לנו להיכנע לאלו המנסים לפלג ולשסע. כאשר נשתחרר ממצרי האליטה המנסה להכתיב את סדר היום הציבורי, נאפשר לנבחרי העם לממש את בחירתו הדמוקרטית של העם בזהות יהודית למדינה, נצא לחירות עולם.

קרא עוד »

לשמאל האהוב והאלים

שמנו לב, שלכם מותר לשרוף כבישים, להרוס גדרות, לנשוך שוטרים, ולנו – אסור . לכם מותרת סרבנות ולנו אסור, לכם מותר להשבית את המדינה, בתי חולים, בתי עסק, בנקים, קניונים, שדה תעופה, ולנו אסור. אתם תאפשרו בחירות  דמוקרטיות בתנאי שיבחרו המפלגות הנכונות והערכים הנכונים.
כל זה נגמר ביום שני

קרא עוד »

מר יצחק הרצוג נשיא המדינה בחר לו צד, והצטרף לעמדת השמאל.

מכל הדברים שזכותו של הנשיא לפעול, דווקא זה אין זה מזכותו. אין לנשיא זכות להתערב בעבודת המחוקק; זה לא תפקידו, ולא מסמכותו. לשם כך בדמוקרטיה יש כנסת, יש ממשלה, שהיא הגוף האמון על החוק, היא ורק היא בעלת הזכות לייצר ולקבוע את החוק.

קרא עוד »

קץ הדמוקרטיה?

קץ הדמוקרטיה! אנחנו שומעים בתקופה האחרונה השכם והערב את הקריאות האלו המאיימות שאם המצב יימשך כך – הדמוקרטיה מתקרבת אל קיצה. כידוע, מדינת ישראל מוגדרת

קרא עוד »

די להתערבות הקרן החדשה

לכבוד כל חברי הממשלה וחברי הכנסת מהימין! דבר יסודי אינני מבין! איך אתם מאפשרים ל'קרן החדשה לישראל', או יותר מדויק 'הקרן לישראל חדשה', לארגן את

קרא עוד »

תרבות יוון בפתח הדלת

תרבות יוון בפתח הדלת בחג חנוכה אנו חוגגים את ניצחון החשמונאים על היוונים. היוונים כבשו את ארץ ישאל והחלו לגזור גזרות. לפי המדרש, הגזרה הראשונה

קרא עוד »